İSMAİL HÜNERLİCE HOCAEFENDİ İLE KUDÜS MESCİD-İ AKSA ZİYARETİ İstanbul / 4 Gün

4 GÜN 3 GECE
  • Gidiş : 06.12.2019 İstanbul-Tel Aviv
  • Dönüş : 09.12.2019 Tel Aviv-İstanbul
690 $ 2' li Oda
690 $ 3' lü Oda
840 $ SNGLOda

Jerusalem: NATİONAL HOTEL

1.Gün
İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarları önünde buluşma.İşlemler sonrası saat 07:40 da Telaviv’e hareket ve varış.Çıkış işlemlerinden sonra Kudüs’ teki otelimize transfer Mescid-i Aksa'da Cuma  namazını eda edildikten  sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’üs-Sahra , Miraç’ta Peygamberimizin (S.A.V) , üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da kılınacak daha sonra konaklama otelimizde .
2.Gün
İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin makamını ziyaret.Sonra Lut Gölü / Ölü Deniz bölgesine hareket (40 dk),  Deniz seviyesinden 400  m. aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölü’nden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya geçiş (15 dk), burada alış-veriş molası ve sonra Hazreti Musa kabri ve Külliyesine intikal (20 dk ) Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.Gün
İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat Saat 08.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket(10 dk.), buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Sonrasında Hazreti Meryem Annemizin, anne ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret.Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti.Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da kılınacak daha sonra konaklama otelimizde .
4.Gün
İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-08.30 arası otelde kahvaltı. En geç saat 11:00’a kadar odalar boşaltılıp otel lobisine indirilecek. Mescid-i Aksa’da öğle namazının kılınması, Alış veriş ve serbest zaman. Otel lobisinde buluşma ve Yafa’ya hareket(40 dakika). Osmanlı yapısı olan Mahmudiye Külliyesi ziyareti ve ikindi namazı. Diğer Osmanlı eserlerini ziyaret. İsteyenler için Filistin lokantasında Akşam yemeği. Yemekten sonra Tel Aviv havalimanına hareket.(30 dakika) İşlemler sonrası İstanbul Havalimanına hareket ve varış.

1
İstanbul
2
Tel Aviv
3
İstanbul
  3 Taksit 6 Taksit 9 Taksit

$ 253 X 3

Toplam: $759

$ 132,25 X 6

Toplam: $793,50

Pasaportlara İsrail vizesi ya da İsrail'e giriş-çıkış damgası kesinlikle vurulmamaktadır.
Seyahatimizde ziyaret noktaları çok olacağından ve bütün gün ayakta olacağımızdan dolayı rahat ayakkabılar giymenizi tavsiye ederiz. Orada harcama yapmak için lütfen yanınıza ABD Doları alınız. 1’lik, 5’lik, 10’luk, 20’lik şeklinde bozuk olursa harcama yapma konusunda bir zorluk yaşamazsınız. (20 adet 1'lik tavsiye edilir). Programa açık büfe sabah - akşam yemekleri dâhildir. Arzu eden yolcularımız gelirken poğaça - börek gibi aperatif yiyecekler getirip öğle yemeği vaktinde tüketebilirler.
Yanınıza 150 - 200 Dolar kadar döviz almanız yeterli olacaktır. Ancak orada yardım vs. yapmak isteyen misafirlerimiz yanlarında daha da fazla döviz getirebilirler. Otelimiz Filistin - Arap oteli olup yemekleri çok çeşitli ve lezzetlidir. Otel odasında giymek için yanınıza terlik alabilirsiniz.
Sabah kahvaltılarında çay – kahve - meyve suyunu sınırsız olarak tüketebilirsiniz. Ancak yine de çay-kahve tiryakileri odalarında çay - kahve içmek için yanlarında küçük bir su ısıtıcısı ve yeterli miktarda poşet çay - kahve getirebilirler. Hava şartlarını Akdeniz bölgesi gibi düşünüp o şekilde seyahate gelelim. Hayat Filistin'de buradakinden en az 3 kat pahalıdır. Sadece Müslümanlar için değil Yahudi ve Hıristiyanlar için de aynı şekildedir.
Otobüs ve otelde internet Wi-fi bağlantısı olduğundan Türkiye ile görüşmelerinizi Wi-fi üzerinden ücretsiz WhatsApp, Wiber ya da Tango ile yapmanızı tavsiye ederiz.Düzenli ilaç kullanan yolcularımız 4 günlük ihtiyacını mutlaka yanlarında getirmelilerdir.Zira oradan reçetesiz aspirin dahi alınamaz.Yanınızda el kamerası ya da profesyonel fotoğraf makinası getirebilirsiniz. Ancak İsrail kamu binalarını ve İsrail askerlerinin görüntülerini çekmek yasaktır.
Parfüm, kolonya, tıraş köpüğü, tırnak makası, makas gibi malzemelerinizi bagaj valizinize koymanız gerekmektedir. Sadece Mescid-i Aksa' ya özel, hanımların mutlaka ayak bileklerine kadar uzanan etek ya da benzeri bir kıyafet giymeleri zorunludur. Yoksa içeri girmeleri mümkün olmayacaktır. Namaz vakitleri Türkiye’dekinden 1 saat 20 dakika geridedir.
Seyahatimiz boyunca özellikle gündüz turlar esnasında rehberimize haber vermeden her ne sebeple olursa olsun kesinlikle gruptan ayrılmayalım. Birbirimizle daima haberli ve irtibatlı olalım. (Özellikle Tel Aviv Havalimanı’na inişimizde)