Gidiş Tarihi:  21.11.2017 07:45 IST-TLV / THY


  Dönüş Tarihi:  24.11.2017 01:00 TLV-IST / THY


 Gün: 4 Gün / 3 Gece


 Açıklama:El-Halil / Beytlahm / Halhul / Erîha / Lût Gölü (Ölü Deniz) / Yafa / Telaviv
ÖNEMLİ HATIRLATMA !

Tur fiyatı İstanbul Çıkış Fiyatıdır.İstanbul'a aktarma için illere göre bağlantı ücreti 60 $ - 80 $ ilave edilecektir.

Rehberimiz yerel şartlardan dolayı gerekli gördüğünde içeriği aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapabilir.

KUDÜS TURU

CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’DA

3 GECE / 4 GÜN

1.Gün

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları Telaviv kontuarı önünde en geç saat 04:00 da buluşma. İşlemler sonrası saat 07:45 ’de Telaviv’ e hareket ve saat 09:45'de varış. Çıkış işlemlerinden sonra. Kudüs’ teki otelimize transfer (1 saat). Otele varış ve yerleşme (1saat). Mescid- i Aksa’da öğle ve ikindi namazlarının kılınması. Otelimizde akşam yemeği. Daha sonra Mescid-i Aksâ’da akşam ve yatsı namazları. 20:00-21:00 arası otelde tanışma ve çay ikramı. Otelimizde geceleme.

2.Gün

İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret ve sonra Lut Gölü/Ölü Deniz bilgesine hareket(40 dk.) Deniz seviyesinden 4oo m. aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölü’nden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya geçiş(15 dk.), burada alış-veriş molası ve sonra Hazreti Musa kabri ve Külliyesine intikal(20 dk.) Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket (40 dk.). Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.

3.Gün

İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket(10 dk.), buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Sonrasında Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa' daki öğle namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. 18.30-20.30 Otelde arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme.

4.Gün

İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-08.30 arası otelde kahvaltı. Saat 11:00’a kadar odalar boşaltılıp otel lobisine indirilecek. Cuma namazı ve serbest zaman. Cuma namazını kıldıktan sonra akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti ve alışveriş. Mescid-i Aksa’da ikindi namazının kılınması. Sonrasında Yafa’ya hareket Yafa’da Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı camileri ve eserlerinin görülmesi, sahil gezintisi. İsteyenler Osmanlı eseri olan bir Filistin restoranında öğle yemeği alabilirler. Akşam ve yatsı namazlarının kılınmasından sonra saat 21:00’da Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası Saat 01:00' de İstanbul Atatürk Havalimanına kalkış ve 00.05'da varış

Bir başka Asil Tur seyahatinde buluşmak dileğiyle…ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ
Türk Havayolları ile gidiş- dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergisi
Liste vize ve servis ücreti
4 yıldızlı otelde iki kişilik odalarda konaklama
Otelde açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
Programda belirtilen tüm gezi, ziyaretler ve transferler
Zorunlu Seyahat Sigortası
Asil Tur rehberlik hizmetleri
NOT: Diplomatik ve Yeşil pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
Kişisel harcamalar

KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL
4* Ritz Otel Vb.

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Pasaportun ön kısmının taranıp mail atılması,
Kimlik fotokopisi ,
Mesleğiniz,
Yurt Dışı Ziyaretleri,
Dede İsmi (Babanızın Babası)

Son Kayıt Tarihi:21 Ekim 2017


Vize için gerekli evrakların en az 30 gün öncesinden acentamıza gönderilmesi gerekmektedir.

Diplomatik ve Yeşil pasaportlara vize uygulanmamaktadır.


   National Hotel 4 Yıldız

Yorumlar


 

Taksit Seçenekleri