Gidiş Tarihi:  03.11.2017 IST-IKA


  Dönüş Tarihi:  07.11.2017 IFN-IST


 Gün: 4 Gün / 4 Gece


 Açıklama: Tahran / Şahrud / Nişabur / Meşhed / İsfahan
ÖNEMLİ HATIRLATMA !

Tur fiyatı İstanbul Çıkış Fiyatıdır. İstanbul'a aktarma için illere göre bağlantı ücreti 60 $ - 80 $ ilave edilecektir.

İRAN TURU
İMAM-I RIZA VE MEŞAYIH-I KİRAM TURU


 03/11/ 2017 Cuma İSTANBUL-TAHRAN 

Akşam saat 23:00’da Atatürk Havalimanında buluşma. Gece 01:55’te Atatürk Havalimanından THY 878 Sefer sayılı uçağıyla hareket, saat 05:35’te Tahran’a varış.

 1.Gün 04/11/2017 Cumartesi TAHRAN-ŞAHRUD 

Havalimanına iniyoruz pasaport işlemleri sonrası Otobüse geçiyoruz. Rehberimiz eşliğinde yol üzerinde bir kahvaltı alıyoruz ve Şahrud’a (410 km) hareket ediyoruz. Şahrud’a vardığımızda Bistam da bulunan ve yetmiş bin evliyanın reisi Beyazıd-ı Bestami Hazretleri’nin kabri şerifini ziyaret ediyoruz. Çilehanesini görüyoruz. Daha sonra Ebul Hasan-ı Harakani Hazretleri’nin doğduğu yetiştiği köy olan Harakan’daki kabri şerif’lerini ziyaret ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 2.Gün 05/11/ 2017 Pazar ŞAHRUD-NİŞABUR-MEŞHED 

Sabah kahvaltı sonrası Nişabur’a (370 km) hareket ediyoruz. Firuze taşının çıkarıldığı merkez olan Nişabur da Ferüdiddin-i Attar Hazretleri’nin kabrini ziyaret ediyoruz. Sahih-i Müslim’in yazarı Büyük Muhaddis Müslim Bin Haccac (imam-ı Müslim) Hazretleri’nin kabrini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası Meşhed’e (120 km) hareket ediyoruz. Akşam yemeğini yol üzerinde Şhandiz’de yöresel olarak alıyoruz konaklama Meşhed’de otelimizde.

 3.Gün 06/11/ 2017 Pazartesi MEŞHED-İSFAHAN 

Sabah kahvaltı sonrası On İki İmam’dan ve Peygamber Efendimiz S.A.V.’in torunlarından İmam Ali Rıza Hazretleri’nin kabri şeriflerini ziyaret ediyoruz. Büyük veli Ebu Ali Farimed-i Hazretleri’nin Farmet köyündeki kabri şeriflerini ziyaret ediyoruz. İmam Gazali Hazretleri’nin türbesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra İç hatlar’la 17:15’te İsfahan’a uçuyoruz. Konaklama ve akşam yemeği İsfahan’da otelimizde.

 4.Gün 07/11/ 2017 Salı İSFAHAN-İSTANBUL 

Sabah kahvaltı sonrası Nısf-ı Cihan (Dünyanın yarısı) denilen meşhur İsfahan gezimize başlıyoruz. Selçuklu hükümdarı Tuğrul bey döneminde başkent olan ve torunu Melikşah zamanında gelişen şehir panoramik olarak gezilecektir. Büyük Selçuklu Sultanı Melik Şah ve Selçuklu veziri Nizamülmülk’ün kabirlerini ziyaret ediyoruz. Titreyen minareleri görüyoruz (Minar Conban). Zayende Rüd nehri üzerinde meşhur Haju köprüsü ve 33 köprüsünü (Siosepol Köprüsü) panoramik olarak görüyoruz. Etrafında gezinti yapıyoruz. Daha sonra Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Nakş-ı Cihan Meydanı (İmam Meydanı), Şeyh Lütfullah Camii, Kapalı Çarşı, Ali Kapı Sarayı, Kırk Sütun Sarayı ve botanik park gezisi, serbest zaman ve alışveriş imkanı. Akşam yemeği sonrası otele dönüyoruz istirahat ediyoruz. Gece 01:00 da Havalimanına transfer, pasaport işlemleri sonrasında THY 893 sefer sayılı uçağıyla 04:05 te İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul’a varış 07:25 te. Turumuzun sonu.

 OTEL BİLGİLERİ

Şahrud (Jahangardi Hotel 3***) 1 gece konaklama
Meşhed (Aban Hotel 4****) 1 gece konaklama
İsfehan (Âli Kapu Hotel 4****) 2 gece konaklama

 TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR

  • Otel konaklamaları
  • Yemekler (4 kahvaltı / 4 akşam yemeği)
  • Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri
  • Klimalı otobus ile seyahatler
  • Türkçe bilen profesyonel rehber
  • Havaalanlarında karşılama ve uğurlamalar

 TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR

  • Şahsi harcamalar, bahşişler
  • Yurtdışı çıkış harcı

Yorumlar


 

Taksit Seçenekleri